E mërkurë, 01 prill, 2015

 • Dorëhiqet Drejtori i Policisë Artan Didi

  Vendimi pas ndalimit mbrëmë të shefit të zyrës së Interpol Tiranës dhe një punonjëseje tjetër të cilët dyshohet se kanë mbajtur të fshehur një kërkesë arresti ndërkombëtar të lëshuar nga autoritetet belge ndaj deputetit Mark Frroku

 • Basha nuk rikandidon për bashkinë e Tiranës

  Partia Demokratike dhe bashkia deklaruan disa herë se prej dy vjetësh qeveria socialiste ka bllokuar krejtësisht financimet për punët publike të kryeqytetit.

 • Studentë nga Kosova në SHBA

  Në Shtetet e Bashkuara ka një numër studentësh nga Kosova që bëjnë masterin në disa universitete të njohura. Ata i ka sjellë Fondi Kosovë-SHBA për edukimin, KAEF

 • Vazhdojnë negociatat për Iranin

  Afrohet afati për arritjen e marrëveshjes, ndërsa ka mospajtime të mëdha. Një anketë e re tregon se amerikanët mbështesin përpjekjet për të negociuar një marrëveshje me Iranin


DITARI

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
Ditarii
X
31.03.2015
Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.

Evropa

Takim Hollande-Merkel

Presidenti francez Francois Hollande u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel sot për takimin vjetor mes dy qeverive. Më tepër

Artikuj të tjerë

FOTO E DITËS

31 mars 2015

31 mars 2015

Arkiva

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
Studentë nga Kosova në SHBAi
X
31.03.2015
Në Shtetet e Bashkuara ka një numër studentësh nga Kosova që bëjnë masterin në disa universitete të njohur. Ata i ka sjellë Fondi Kosovë-SHBA për edukimin, që këtu njihet shkurt me emrin KAEF.
Video

Video Studentë nga Kosova në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara ka një numër studentësh nga Kosova që bëjnë masterin në disa universitete të njohur. Ata i ka sjellë Fondi Kosovë-SHBA për edukimin, që këtu njihet shkurt me emrin KAEF.
Video

Video Dorëhiqet Drejtori i Policisë Artan Didi

Vendimi pas ndalimit mbrëmë të shefit të zyrës së Interpol Tiranës dhe një punonjëseje tjetër të cilët dyshohet se kanë mbajtur të fshehur një kërkesë arresti ndërkombëtar të lëshuar nga autoritetet belge ndaj deputetit Mark Frroku.
Video

Video Basha nuk rikandidon për bashkinë e Tiranës

Partia Demokratike dhe bashkia deklaruan disa herë se prej dy vjetësh qeveria socialiste ka bllokuar krejtësisht financimet për punët publike të kryeqytetit.
Video

Video Serbia kundër Forcave të Armatosura të Kosovës

Autoritetet serbe janë shprehur kundër formimit të forcave të armatosura të Kosovës, ndërsa kanë shprehur synimin që këtë çështje ta shtrojnë për debat në KS të OKB-së.
Video

Video Gjergj Bojaxhi, kandidat për Bashkinë e Tiranës

Gjergj Bojaxhi thotë se do të jerë kandidat i pavarur për Bashkinë e Tiranës
Video

Video Shqetësime për përgatitjen e zgjedhjeve lokale

Vëzhguesit shprehin shqetësime për përgatitjen e zgjedhjeve lokale
Video

Video Protesta të ish UÇK-ve

Ish pjesëtarë të UÇK-së protestuan për benifitet e veteranëve
Video

Video Sheshel do të kththet në Hagë

Beogradi shprehu zemërim për vendimin e kthimit në burgun e Hagës së radikalit Vojisllav Sheshel
Video

Video Kalaja Rozafa, pjesë e trashëgimisë kulturore

Kalaja Rozafa, një nga më të njohurat në Shqipëri, dëshmon për historinë e hershme të një prej qyteteve më të rëndësishme të vendit, Shkodrës.
Video

Video Shqipëri: Prokuroria kërkon autorizim për arrestimin e deputetit Frroku

Në Shqipëri Prokuroria e Përgjithshme i kërkoi sot parlamentit autorizimin për arrestimin e deputetit Mark Frroku, i cili dyshohet për një vrasje të kryer në vitin 1999 në Blegjikë. Lidhur me cështjen Doshi, Gjykata e Lartë vendosi që të lerë në arrest shtëpie deputetët Frroku dhe Tom Doshi