Lidhje

Sejdiu, thirrje autoriteteve të Beogradit të distancohen nga krimet


Sejdiu, thirrje autoriteteve të Beogradit të distancohen nga krimet

Sejdiu, thirrje autoriteteve të Beogradit të distancohen nga krimet

Në Kosovë, presidenti Fatmir Sejdiu u bëri thirrje sot autoriteteve të Beogradit që të distancohen nga veprimet e forcave serbe gjatë luftës në Kosovë dhe të ndihmojnë në ndriçimin e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës. Në një konferencë që po mbahet në Prishtinë mbi këtë çështje, iu bë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të ushtrojë trysni për ndriçimin e fatit të rreth 1 mijë e 900 personave të zhdukur në Kosovë, pjesa më e madhe e të cilëve janë të përkatësisë kombëtare shqiptare.

XS
SM
MD
LG