Lidhje

Ashton: Serbia e Kosova të zbatojnë marrëveshjen

  • Leonat Shehu

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, tha sot në Prishtinë se pret që Kosova dhe Serbia të çojnë përpara procesin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Zonja Ashton e cila shkoi në Prishtinë nga Beogradi ku kishte qëndruar të martën, paralajmëroi vazhdimin e bisedimeve ndërmjet të dyja palëve në funksion të zbatimit të marrëveshjes nga e cila varet përparimi i të dyja vendeve drejt integrimeve evropiane.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG