Lidhje

Autoritetet ndjekin me vëmendje zhvillimet në veri të Kosovës

  • Zëri Amerikës
  • Prishtinë

Autoritetet ndjekin me vëmendje zhvillimet në veri të Kosovës

Autoritetet ndjekin me vëmendje zhvillimet në veri të Kosovës

Në Kosovë autoritetet thanë se po ndjekin nga afër zhvillimet në veriun e vendit të banuar me shumicë serbe pas njoftimeve se atje mund të miratohet një deklaratë për pavarësinë e asaj zona nga pjesa tjetër e Kosovës. Ndonëse nuk është pohuar zyrtarisht, duket se paralajmërimet e tilla kanë nxitur edhe një takim më dyer të mbyllura ndërmjet udhëheqësve më të lartë të Kosovës dhe diplomatëve të vendeve më me ndikim.

XS
SM
MD
LG