Lidhje

Thaçi, intervistë në prag të takimit në OKB

  • Laura Konda

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara debatoi për gjendjen në Kosovë në bazë të Raportit të Sekretarit të Përgjithshëm Ban Ki-Moon. Në raport një vëmendje e posaçme u kushtohet bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilat mundësuan përfshirjen në zgjedhjet për pushtetin komunal në Kosovë edhe të komunave veriore të saj të banuara me shumicë serbe. Për këtë dhe tema të tjera Kryeministri Hashim Thaçi zhvilloi një intervistë me Zërin e Amerikës nga Nju Jorku.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG