Lidhje

Ish presidenti izraelit gjendet fajtor për ngacmime seksuale

  • Zëri Amerikës

Ish presidenti izraelit gjendet fajtor për ngacmime seksuale

Ish presidenti izraelit gjendet fajtor për ngacmime seksuale

Një gjykatë izraelite shpalli fajtor ish presidentin Moshe Katsav lidhur me akuzat për përdhunim dhe ngacmim seksual. Gjykata e Tel Avivit e shpalli vendimin sot.

Paneli me tre gjyqtarë tha se versioni i ngjarjeve sipas zotit Katzav ishte i mbushur me gënjeshtra. Çështja u hap pas akuzave të bëra nga tre gra që punonin me të, ndërsa ai shërbente si ministër turizmi në vitet ‘90.

Politikani i lindur në Iran përballet me 4 deri në 16 vjet burg.

XS
SM
MD
LG