Lidhje

Kobe Bryant luan lojën e tij të fundit


Basketbolli amerikan ka humbur një prej yjeve të tij që ka dominuar parketin e lojës për afro dy dekada. Kobe Bryant luajti mbrëmë lojën e fundit në karrierën e tij legjendare në ndeshjen e “Lakers” të Los Anxhelosit përballë “Jazz” të Jutas, pas një karriere 20-vjeçare.

Pas rekordit të tij prej 60 pikësh për sezon, të cilat ndihmuan skuadrën e tij të siguronte fitoren përballë skuadrës “Utah Jazz”, Kobe Bryant tha se mbështetja kishte qenë e jashtëzakonshme.

“Ende nuk më besohet. Jam ende i shokuar nga mbështetja që mora gjatë gjithë mbrëmjes nga skuadra, tifozët dhe familja. Është e pabesueshme.”

Kobe Bryant njihet për etikën e tij të fortë të punës dhe po planifikon që të vazhdojë të merret me aktivitete.

“Mendoj se e rëndësishme është të merresh me diçka, duke zhvilluar me disiplinë një rutinë të re. Kam patur rutinën time gjatë gjithë karrierës dhe mendoj se do të ishte e vështirë të ngrihesha një mëngjes pa një qëllim dhe pa një drejtim. Prandaj duhet të gjej diçka të re me të cilën të kem dëshirën të merrem.”

Karriera e tij e mirënjohur përmbledh arritje si pesë kampionate të Ligës Kombëtare të Basketbollit, NBA dhe çmime të mëdha, përfshirë dhe dy medalje ari në Olimpike.

Trego komentet

XS
SM
MD
LG