Lidhje

Nënkryetarja e PE viziton Prishtinën

  • Leonat Shehu

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek bëri thirrje sot në Prishtinë që të mos bllokohet puna e parlamentit dhe sipas saj hedhja me vezë brenda tij nuk duhet të jetë pjesë e debateve. Ajo tha se marrëveshja për asociacionin e komunave me shumicë serbe nuk paraqet pushtet të tretë në Kosovë. Zonja Lunacek qëndroi në Prishtinë në krye të një delegacioni të parlamentit Evropian.

Trego komentet

XS
SM
MD
LG