Lidhje

Kosova, BE diskutojnë për MSA

  • Leonat Shehu

Vlora Citaku

Vlora Citaku

Kosova dhe Bashkimi Evropian mbajtën sot në Prishtinë takimin e dytë të negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit. Të dyja palët presin që negociatat të përfundojnë deri në pranverën e vitit 2014 më synimin që marrëveshja të nënshkruhet në fillim të verës së vitit të ardhshëm. Autoritetet në Kosovë e vlerësojnë shumë të rëndësishme përfshirjen e Kosovës në këtë proces, që u bë i mundur me bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë të ndërmjetuara nga Bashkimi Evropian.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG