Lidhje

Kosovë-Serbi: Nesër takimi i radhës


Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, do të takohen nesër në Bruksel, për të diskutuar zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja vendeve. Ndër çështjet kryesore pritet të jetë zbatimi i rezultateve të zgjedhjeve për pushtetin komunal në veriun e Kosovës dhe krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe që ka nxitur shumë debate.Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG