Lidhje

Kosovë, qeveria hedh poshtë akuzat për bisedime të fshehta me Beogradin


Kosovë, qeveria hedh poshtë akuzat për bisedime të fshehta me Beogradin

Kosovë, qeveria hedh poshtë akuzat për bisedime të fshehta me Beogradin

Në Kosovë, qeveria hodhi poshtë pohimet e opozitës se Prishtina dhe Beogradi janë duke zhvilluar bisedime të fshehta. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha sot se do të bëjë publike hollësi rreth atyre që ajo i quan bisedime të fshehta, ndërsa shfaqi shqetësimin edhe për kërkesat e kryeministrit për përfundimin e periudhës së mbikëqyrjes së pavarësisë së Kosovës pa përfunduar procesi i integrimit të veriut. Kryeministri Thaçi mohoi zhvillimin e bisedimeve të fshehta, duke përsëritur qëndrimin se pavarësisë së mbikëqyrur po i vjen fundi.

XS
SM
MD
LG