Lidhje

Kosovë: Reagime për mundësinë e integrimit të strukturave paralele

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, anëtarët e Komisionit Parlamentar për Punë të Brendshme dhe siguri thanë sot se integrimi i pjesëtarëve të strukturave paralele serbë në policinë e Kosovës është një çështje që bart me vete rreziqe për shkak të orientimeve të atyre personave. Këto komente pasuan njoftimet se kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë Hashim Thaçi e Ivica Daçiç janë pajtuar mbrëmë në Bruksel për rrugët e zbatimit të asaj pjese të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve që përfshinë këtë çështje.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG