Lidhje

Ekspozitë për Nënë Terezën me rastin 100 vjetorit të lindjes

  • Pëllumb Sulo

Ekspozitë për Nënë Terezën me rastin 100 vjetorit të lindjes

Ekspozitë për Nënë Terezën me rastin 100 vjetorit të lindjes

Në Shqipëri po zhvillohen një numër veprimtarish përkujtimore me rastin e 100 vjetorit të lindjes së bamirëses së njohur me origjinë shqiptare, fitueses së çmimit Nobel, Nënë Terezës. Pjesë e këtyre veprimtarive është edhe fotoekspozita "Nënë Tereza", e hapur në sallën "Kardinal Mikel Koliqi" të qytetit të Shkodres nga Arqipeshvia Shkodër-Pult dhe Misioni i Motrave të Nënë Terezës.

XS
SM
MD
LG