Lidhje

Në kompleksin muzeal "Ndre Mjeda"

  • Pëllumb Sulo

Sot, në Kompleksin muzeal "Ndre Mjeda", ne fshatin Kukel te Komunes se Bushatit, studiues dhe autoritete vendore perkujtuan 147 vjetorin e lindjes se poetit dhe klerikut te njohur Ndre Mjeda si dhe 100 vjetorin e ndertimit prej tij te ketij kompleksi muzeal. Me kete rast, u paraqit edhe tavolina e restauruar e Mjedes, i vetmi objekt i trasheguar prej tij, si dhe vellimi i nente me studime kushtuar Ndre Mjedes, me autor studiuesin Mentor Quku. Korrespondenti i Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo, ishte sot ne Kukel, ku pergatiti kroniken.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG