Lidhje

Obama, Sarkozi, premtojnë të bashkëpunojnë kundër terrorizmit

  • Zëri Amerikës

Obama, Sarkozi, premtojnë të bashkëpunojnë kundër terrorizmit

Obama, Sarkozi, premtojnë të bashkëpunojnë kundër terrorizmit

Presidenti amerikan Barak Obama dhe presidenti francez Nikolas Sarkozi premtuan të bashkëpunojnë në luftën kundër terrorizmit në takimin e sotëm në Shtëpinë e Bardhë.

Në komentet në Shtëpinë e bardhë, zoti Sarkozi tha se Shtetet e Bashkuara dhe Franca do të qëndrojnë së bashku në luftën kundër terrorizmit.

Zoti Sarkozi pritej ta njihte presidentin Obama sot me synimet e Francës si kryetare e tanishme e Grupit të 20 ekonomive më të pasura. Dy udhëheqësit pritet gjithashtu të diskutojnë sfidat e sigurisë si luftën në Afganistan, trazirat në Pakistan dhe kërcënimet nga militantët në Afrikën veriore.

XS
SM
MD
LG