Lidhje

Presidenti Barak Obama fal dy gjela deti në prag të ditës së Falenderimeve

  • Zëri Amerikës

Presidenti Barak Obama fal dy gjela deti në prag të ditës së Falenderimeve

Presidenti Barak Obama fal dy gjela deti në prag të ditës së Falenderimeve

Siç është bërë traditë në Shtetet e Bashkuara çdo vit para ditës së Falenderimeve, edhe sot Presidenti Barak Obama fali dy gjela deti, duke i shpëtuar nga fati i gatimit për darkën tradicionale.

Në ceremoninë e mbajtur në Shtëpinë e Bardhë në prag të festës, zoti Obama i shpëtoi jetën një gjeli deti të quajtur Mollë, i cili së bashku me një gjel të dytë që u fal nga Presidenti do të jetojnë në një fermë pranë Uashingtonit.

Po sot Presidenti dhe familja e tij do të çojnë dy gjela deti tek një organizatë lokale që ndihmon për ushqimin dhe veshjen e atyre që janë në nevojë. Presidenti tha se gjesti i dhurimit, është në thelb kuptimi i festës së Falenderimeve.

XS
SM
MD
LG