Lidhje

Fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve në Kosovë

  • Leonat Shehu

Të hënën në Kosovë fillon fushata pesëditëshe për raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin komunal që do të mbahet më 1 dhjetor. Vendimi u publikua sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i cili vërtetoi rezultate e raundit të parë të këtyre zgjedhjeve, ndërsa urdhëroi përsëritje të zgjedhjeve në tri vendvotime në komunën e Zveçanit, një komunë me shumicë serbe në veri të Kosovës. Komunat veriore u përfshinë sivjet për herë të parë në zgjedhjet komunale të Kosovës dhe kjo u bë e mundur me marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG