Lidhje

Trafiku i refugjatëve në kufirin Shqipëri-Greqi


Në kufirin shqiptaro grek trafiku i refugjatëve të paligjshëm po rritet dhe po shoqërohet edhe me viktima. Moti i keq po e bën edhe më të rrezikshëm udhëtimin e dhjetëra refugjatëve mes të cilëve edhe gra dhe fëmijë. Policia kufitare shqiptare ka pak mjete në dispozicion për ta përballuar këtë trafik ndërsa në anën greke të kufirit refugjatët nuk pengohen nga autoritet policore në udhëtimin drejt Shqipërisë.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG