Lidhje

Rrëzohet një aeroplan iranian me 90 veta, shpëtojnë 50 udhëtarë

  • Zëri Amerikës

Rrëzohet një aeroplan iranian me 90 veta, shpëtojnë 50 udhëtarë

Rrëzohet një aeroplan iranian me 90 veta, shpëtojnë 50 udhëtarë

Mediat iraniane thonë se një aeroplan iranian udhëtarësh me të paktën 90 veta në bord u rrëzua afër qytetit veripërëndimor Urumiyeh.

Agjencia e lajmeve Farsi njoftoi se 50 persona arritën të mbijetojnë. Numri i të mbijetuarve nuk është konfirmuar nga qeveria. Shkaqet e rrëzimit ende nuk dihen.

Irani ka patur një numër aksidentesh ajrore, shpesh për shkak të aeroplanëve të vjetëruar dhe mirëmbajtjes së dobët të tyre.

XS
SM
MD
LG