Lidhje

Shpërthimi me bombë lë 25 të vrarë në Bagdat

  • Zëri Amerikës

Shpërthimi me bombë lë 25 të vrarë në Bagdat

Shpërthimi me bombë lë 25 të vrarë në Bagdat

Zyrtarë irakianë thonë se një sërë shpërthimesh me bomba në kryeqytetin e vendit Bagdat, kanë vrarë të paktën 25 njerëz e kanë plagosur dhjetra të tjerë.

Autoritetet thanë se shumica e viktimave ndodhën përjashta stacionit të policisë në qendër të Bagdatit si dhe qytetin verior në distriktin Harrija.

Zyrtarët thanë se nga shpëërthimet e sotme u plagosën dhjetra njerëz të tjerë.

Këto sulme pasojnë vargun e shpërthimeve të së hënës në kryeqytet ku u vranë të paktën 10 veta.

XS
SM
MD
LG