Lidhje

Shpërthimi në Zveçan, pa pasoja në njerëz

  • Zëri Amerikës

Shpërthimi në Zveçan, pa pasoja në njerëz

Shpërthimi në Zveçan, pa pasoja në njerëz

Në Kosovë, zyrtarë të policisë njoftuan se një shpërthim ka ndodhur pas mesnatës në komunën e Zveçanit në veri të vendit.

Shpërthimi, i cili sipas autoriteteve ka ndodhur në oborrin e shtëpisë së një pjesëtari të komunitetit serb, të moshës 44 vjeçare, ka shkaktuar vetëm dëme materiale.

Njësitë e posaçme të policisë thonë se besojnë se në oborrin e shtëpisë është hedhur një granatë e prodhimit jugosllav.

Policia thotë se po vazhdon hetimet për të ndriçuar motivet dhe autorët e këtij incidenti. Shpërthimi i sotëm, është i treti me radhë i drejtuar ndaj të njëjtit person, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur.

XS
SM
MD
LG