Lidhje

Shqipëri, PS ende shpreson në një ndërhyrje të Parlamentit Europian

  • Armand Mero

Shqipëri, PS ende shpreson në një ndërhyrje të Parlamentit Europian

Shqipëri, PS ende shpreson në një ndërhyrje të Parlamentit Europian

Në Shqipëri, Partia Socialiste shpreson ende në një ndërhyrje të Parlamentit Europian për zgjidhjen e ngërçit politik me shumicën e djathtë për çështjen e hetimit parlamentar të zgjedhjeve të qershorit 2009. Kryetari socialist Edi Rama i ka dërguar një letër drejtuesve të dy grupimeve kryesore të Parlamentit Europian Joseph Daul dhe Martin Schulz të cilët një muaj më parë u angazhuan në një përpjekje për të lehtësuar dialogun mes palëve. Zoti Rama shkruan se beson që ata nuk do tërhiqen nga përpjekjet e tyre dhe se ai vazhdon të mbetet i gatshëm për një zgjidhje me dialog.

XS
SM
MD
LG