Lidhje

Situata politike në Maqedoni

  • Isak Ramadani

Në Maqedoni po zvarriten reformat që burojnë nga marrëveshja e 2 qershorit, dhe kjo, sipas analistëve, mund të rrezikojë datën e zgjedhjeve të caktuar për më 24 prill. Kryeministri Nikolla Gruevski duhet që brenda disa ditësh të japë dorëheqje dhe të formohet qeverie re teknike.

Trego komentet

XS
SM
MD
LG