Lidhje

Armët kimike ende brenda Sirisë


Afati i nesërm për të zhvendosur të gjitha armët kimike të Sirisë jashtë vendit, nuk ka gjasa të respektohet.

Në një deklaratë që nxorri gjatë fundjavës OKB-ja dhe Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike, përmendeshin si arsye vonesat për shkak të kushteve të paqendrueshme të sigurisë, problemet logjistike dhe moti i keq.

Gazeta the New York Times, duke cituar burime të misionit për heqjen e armëve, njoftoi dje se Siria mesa duket nuk ka filluar t’i zhvendosë armët në drejtim të porteve nga ku do të dilnin nga vendi.

Trego komentet

XS
SM
MD
LG