Lidhje

Vezuvi shpërthen përsëri


Vezuvi në malin Etna, vullkani më aktiv në Evropë, ka filluar përsëri të shpërthejë.

Zjarri ndriçoi qiellin mbi Siçilinë lindore të djelën paradite.

Zyrtarët në aeroportin e Katalanjës aty pranë thanë se dy hapësira ajrore mbi vullkan u mbyllën për fluturimet, por aeroporti vazhdon të funksionojë.

Rrjedha e llavës nuk ka rrezikuar zonat e banuara dhe banorëve nuk u është kërkuar të evakuohen.

Shpërthimi i fundit i fuqishëm i Etnës ndodhi në vitin 1992.

Gabim i serverit

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

XS
SM
MD
LG