Lidhje

Filmi "Toys story 3" del sot në kinematë amerikane

  • Mirela Milori

Filmi "Toys story 3" del sot në kinematë amerikane

Filmi "Toys story 3" del sot në kinematë amerikane

Tom Hanks si Woodi dhe Tim Allen si Buz, së bashku me të tjerët janë mbledhur sërish - dhe “Toy story 3” është gati për premierën e tij amerikane.

11 vjet më parë filmi “Toy Story 2” u shfaq dDitën e Falenderimeve, dhe mblodhi rreth 57 milion dollarë vetëm gjatë fundjavës së festës.

Baz është personazhi, historia e të cilit pati një kthesë në filmin “Toy story 2” . Ndaj producentët menduan diçka të re dhe për filmin e 3. Ata e kanë krijuar Bazin e “Toy Story 3”, që të jetë me ndikim dhe tendencë spanjolle. Bazi i ri, është i pasionuar mbas flamenkos dhe bie në dashuri menjëherë me Xhesin.

Tim Allen që hedh zërin e Baz thotë se spanjishtja e tij gjithmonë ka qenë perfekte.

Tom Hanks, aktori që ka zërin e Woodit, thotë se fëmijët që dikur ndiqnin filmin e parë “Toy Story”, i cili është realizuar 15 vjet më parë, tashmë janë të rritur ose adoleshemtë, dhe ata do të vërjenë ndryshimet në ngjyrimine zërit.

Fabula e filmit të ri “Toys story” nis me nisjen e Andit, personazhit kryesor në kolegj, dhe dërgimin e lodrave të tij të fëmijërisë në një ambjen ku ruhen lodrat. Por njerëzit e rinj që kujdesen për t’a, nuk janë aq miqësor me lodrat sa Andi, ndaj aventura për t’u arratisur nis sërish.

Ndonëse kanë kaluar 15 vjet që nga filmi i parë “Toy story”, aktorët e tij thonë se do të ishin gati për serinë e katër të tij. Ky film është një ndër më të preferuarit për fëmijët, por dhe prindërit e tyre, që dikur kishin idhujt e tyre Woodin dhe Buzz.

........

Anzhelina Zholi është shfaqur në një video për UNHCR-në, në ditën e refugjatëve. Ajo është ambasadore e vullnetit të mirë për këtë organizatë që në vitin 2001. Së bashku me Brad Pitt ata kanë dhuruar 1 milion dollarë për refugjatët e Pakistanit . Parrulla e këtij viti në ditën botëorore të refugjatëve është: “ Ata morën shtëpinë time, por nuk mund të marrin të ardhmen time”.

.......

Tom Cruise dhe Cameron Diaz janë sëbashku në filmin “ Knight and Day”. Filmi komedi ka në qendër një agjent sekret, interpretuar nga Cruis, i cili kupton se është tradhëtuar nga kolegët e tij. Diaz hyn rastësisht në jetën e këtij agjenti sekret . Filmi kalon përmes skenave të aksionit dhe të humorit. Të dy aktorëve iu është dashur një fizik i mirë për të realizuar këtë film, por të dy thonë se nuk kanë bërë ndonjë përgatitje speciale apo të veçantë. Të pyetur për bashkëpunimin mes tyre Diaz thotë se :

“ Të punosh me Tom Cruize ndjehesh shumë mirë, pasi ai ka sens humori dhe gjithë dita e xhirimit kalon duke qeshur, dhe në një energji të mirë."

Cruz ka të njëjtën përshtypje për Diaz,”Ishte një bashkëpunim i mirë “ - thotë ai.

Filmi do të dalë në kinematë amerikane në datën 23 qershor.

XS
SM
MD
LG