E enjte, 26 nëntor, 2015

Ditari

Ditarii
|| 0:00:00
...    
 
X
Voice of America
13.11.2012
Programi televiziv Ditari me të rejat e fundit nga bota e rajoni. Njihuni me zhvillimet më të rëndësishme në vendin tuaj dhe mendimet e analistëve rreth tyre

Ditari

Voice of America

Publikuar 13.11.2012

Programi televiziv Ditari me të rejat e fundit nga bota e rajoni. Njihuni me zhvillimet më të rëndësishme në vendin tuaj dhe mendimet e analistëve rreth tyre

Video Ditari

25.11.2015

Video Ditari

24.11.2015

Video Ditari

23.11.2015

Video Ditari

22.11.2015

Video Ditari

21.11.2015

Video Ditari

20.11.2015

Video Ditari

19.11.2015

Video Ditari

18.11.2015

Video Ditari

17.11.2015

Ditari

Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditarin ju mund ta ndiqni njëkohësisht edhe në valët e radios.

Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditarin ju mund ta ndiqni njëkohësisht edhe në valët e radios.

Valët dhe frekuencat
 
Programi Televiziv Ditari nga ora 18:00 deri në 18:30 mund të ndiqet përmes satelitit Hotbird 8, drejtimi 13 gradë në lindje, transponderi 76, polarizimi vertikal, numri i identifikimit të rrjetit 1 ose 4, frekuenca 12.226 GHz, Symbol Rate 27.5 MS/S (megasymbol per sekonde), FEC 3/4, kanali 240.

Partnerët:

NË SHQIPËRI
 
RTSH (Tiranë), News 24, (Tiranë), TV Onufri (Berat), TV Mati (Burrel), AVN (Fier), 
TV Gjirokastër (Gjirokastër), TV Kukës (Kukës), TV Lezha (Lezhë), TV Dibra (Peshkopi), 
TV Sot 7 (Pogradec), TV Puka (Pukë), TV Mirdita (Rrëshen), TV Trio Cable (Vlorë), TV 6+1 (Vlorë), TV Amantia (Vlorë), TV B. Curri (Tropojë), TV Korça (Korçë), RTV ABC (Korçë)
 
NË KOSOVË
 
RTV 21 (Prishtinë), TV Mitrovica (Mitrovicë), TV A1 (Prizren), RTV Prizreni (Prizren), 
RTV Dukagjini (Pejë), TV Vali (Gjilan), TVMEN (Gjilan) TV Liria (Ferizaj), TV Tema (Ferizaj)
 
NË MAQEDONI
 
TV Gura (Kërçovë), TV Era (Shkup), TV Art Kanal (Strugë), TV Kaltrina (Strugë), TV Art (Tetova), TV Çegrani (Çegran), TV Hana (Kumanovë), TV Festa (Kumanovë), TV Koha (Tetovë), TV Uskana (Kërçovë), TV 2 (Gostivar)
 
NË MAL TË ZI
 
TV Teuta (Ulqin), TV Boin (Ulqin)
 
NË SERBI
 
RTV Spektri (Bujanoc)