E dielë, 01 maj, 2016

  Ditari

  Ditarii
  || 0:00:00
  ...    
   
  X
  Voice of America
  16.11.2012
  Programi televiziv Ditari me të rejat e fundit nga bota e rajoni. Njihuni me zhvillimet më të rëndësishme në vendin tuaj dhe mendimet e analistëve rreth tyre

  Ditari

  Voice of America

  Publikuar 16.11.2012

  Programi televiziv Ditari me të rejat e fundit nga bota e rajoni. Njihuni me zhvillimet më të rëndësishme në vendin tuaj dhe mendimet e analistëve rreth tyre

  Video Ditari

  01.05.2016

  Video Ditari

  30.04.2016

  Video Ditari

  29.04.2016

  Video Ditari

  28.04.2016

  Video Ditari

  27.04.2016

  Video Ditari

  26.04.2016

  Video Ditari

  25.04.2016

  Video Ditari

  24.04.2016

  Video Ditari

  23.04.2016

  Video Ditari

  22.04.2016

  Ditari

  Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditarin ju mund ta ndiqni njëkohësisht edhe në valët e radios.

  Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditarin ju mund ta ndiqni njëkohësisht edhe në valët e radios.

  Valët dhe frekuencat
   
  Programi Televiziv Ditari nga ora 18:00 deri në 18:30 mund të ndiqet përmes satelitit Hotbird 8, drejtimi 13 gradë në lindje, transponderi 76, polarizimi vertikal, numri i identifikimit të rrjetit 1 ose 4, frekuenca 12.226 GHz, Symbol Rate 27.5 MS/S (megasymbol per sekonde), FEC 3/4, kanali 240.

  Partnerët:

  NË SHQIPËRI
   
  RTSH (Tiranë), News 24, (Tiranë), TV Onufri (Berat), TV Mati (Burrel), AVN (Fier), 
  TV Gjirokastër (Gjirokastër), TV Kukës (Kukës), TV Lezha (Lezhë), TV Dibra (Peshkopi), 
  TV Sot 7 (Pogradec), TV Puka (Pukë), TV Mirdita (Rrëshen), TV Trio Cable (Vlorë), TV 6+1 (Vlorë), TV Amantia (Vlorë), TV B. Curri (Tropojë), TV Korça (Korçë), RTV ABC (Korçë)
   
  NË KOSOVË
   
  RTV 21 (Prishtinë), TV Mitrovica (Mitrovicë), TV A1 (Prizren), RTV Prizreni (Prizren), 
  RTV Dukagjini (Pejë), TV Vali (Gjilan), TVMEN (Gjilan) TV Liria (Ferizaj), TV Tema (Ferizaj)
   
  NË MAQEDONI
   
  TV Gura (Kërçovë), TV Era (Shkup), TV Art Kanal (Strugë), TV Kaltrina (Strugë), TV Art (Tetova), TV Çegrani (Çegran), TV Hana (Kumanovë), TV Festa (Kumanovë), TV Koha (Tetovë), TV Uskana (Kërçovë), TV 2 (Gostivar)
   
  NË MAL TË ZI
   
  TV Teuta (Ulqin), TV Boin (Ulqin)
   
  NË SERBI
   
  RTV Spektri (Bujanoc)