E mërkurë, 04 maj, 2016

  Subscribe to free VOA podcasts!
  Shërbimi podcast i Zërit të Amerikës ju ofron tre mënyra për të shkarkuar programet që dëshironi të shikoni ose dëgjoni në çdo kohë, në çdo kompjuter, ose në pajisjet e dorës.

  1. iTunes: Në se keni programin iTunes në kompjuterin tuaj, klikoni tek butoni podcast dhe ndiqni udhezimet përkatëse për të shkarkuar programet e Zërit të Amerikës.
   

  2. Google Reader: If you have a Google account you can subscribe using Google Reader. Click on the Google Reader button under the program description, then follow the directions in Google to subscribe.

  3. RSS: Në se nuk përdorni iTunes ose Yahoo, ju mund të përdorni çdo program tjetër që lexon shërbimet me podcast ose RSS për t’u abonuar.

  Për të dëgjuar ose shikuar programet pa u abonuar: Ju mund t’i dëgjoni ose shikoni programet me podcast drejtpërdrejt nga kjo faqe. Klikoni tek butoni Dëgjoni ose Shikoni.


   

  Ditari

  Programi televiziv Ditari me të rejat e fundit nga bota e rajoni. Njihuni me zhvillimet më të rëndësishme në vendin tuaj dhe mendimet e analistëve rreth tyre

  SubscribeGoogle readeriTunes


  DITARI

  Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
  Ditarii
  X
  03.05.2016
  Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.