E shtunë, 06 shkurt, 2016

  ballkani

  S&P rrit vlerësimin për Shqipërinë

  Nga “BB” ngjitet në “B+”. “Performanca fiskale do të jetë e shëndoshë gjatë 12 muajve të ardhshëm dhe programi me FMN-në do ta nxjerrë Shqipërinë nga rreziqet e jashtme potenciale” Më tepër

  Qeveria Rama ne parlament

  Ligji për dekriminalizimin

  Në Shqipëri, parlamenti pritet të miratojë brenda muajit mars aktet nënligjore të cilat do të mundësojnë zbatimin e ligjit për dekriminalizimin të miratar dhjetorin e kaluar. Më tepër

  Kriza ne Kosove

  Kriza në Kosovë

  Presidentja Atifete Jahjaga pret të takojë të hënën udhëheqësit e partive politike për të diskutuar rrugët e zgjidhjes së krizës politike që vlerësohet si më e rënda që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës Më tepër

  Reagime ndaj shkurtimit të punonjësve të shërbimit sanitar në spitale

  Reagime ndaj shkurtimit të punonjësve në spitale

  Punonjësit e shërbimit sanitar në Spitalin Rajonal të Shkodrës protestuan sot me grevë një orëshe kundër largimit nga puna të 82 punonjësve të këtij shërbimi Më tepër

  TAP

  Ecuria e projektit TAP

  Në një intervistë për Zërin e Amerikës Menaxheri i TAP në Shqipëri, Shkëlqim Bozgo vlerësoi bashkëpunimin me qeveritë vendore dhe komunitetin e banorëve lidhur me mbarëvajtjen e këtij projekti Më tepër


  TË TJERA