E dielë, 14 shkurt, 2016

  KULTURË

  An Oscar statue is seen during the nominations announcements for the 88th Academy Awards in Beverly Hills, California, Jan. 14, 2016.

  Dy filma të rinj për Holokaustin

  "Son of Saul" dhe "Labyrinth of Lies" janë kandidatë për Oskar në kategorinë e filmit në gjuhë të huaj Më tepër

  88th Academy Awards - Nominations Announcement

  Aktoret e reja për çmimin Oskar

  Aktoret e nominuara për çmimin Oskar janë të moshës së re, të talentuara dhe konkurruese Më tepër

  The organ

  Restaurimi i organos më të madhe në botë

  Organoja në bulevardin Boardwalk në Atlantic City nuk ka funksionuar që pas një uragani në vitin 1944 Më tepër

  Jessica Liou takes a picture of fellow museum visitor Megan Limson at the WONDER exhibit, Renwick Gallery, Washington. (J. Taboh/VOA)

  Një ekspozitë që magjeps vizitorët

  Një ekspozitë e re në muzeun më të vjetër të artit në Amerikë ka tërhequr një numër rekord vizitorësh Më tepër

  Gjirokastër: festohet 80 vjetori i Kadaresë

  Tetëdhjetë vjet më parë lindi shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare, fitues i disa çmimeve ndërkombëtare për letërsinë Më tepër