E enjte, 24 prill, 2014

Mjedisi

Pemët flasin për mbijetesë në ekranin e madh

Regjisori i dokumentarit “Marshimi i pinguinëve”, fitues i Çmimit Oskar në vitin 2005, vjen me “Once Upon a Forest” Më tepër

Ngrohja Globale

Raport i ri i OKB-së mbi ndryshimet klimatike Më tepër

Zhdukja e pyjeve, "50 fusha futbolli çdo minutë"

Një paisje kompjuterike ofron imazhe në internet thuajse në kohë reale, për të ndihmuar autoritetet në goditjen e aktivitetit të shpyllëzimit të paligjshëm Më tepër

Nepali dhe avionët me telekomandë

Në Nepal, lufta kundër gjuetisë së kafshëve të rrezikuara po bëhet duke përdorur gjithnjë e më shumë teknologjinë e lartë Më tepër

Sfidat mjedisore në Botëror

Qytetet ku mbahen ndeshjet e Botërorit thonë se ndryshimi klimatik është një pjesë e rëndësishme e planifikimit të aktivitetit Më tepër


No records found for this widget:902