E premte, 12 shkurt, 2016

  SHKENCË DHE TEKNOLOGJI

  Teknologji e re: Robotë teleprezentë

  Kompania “Double Robotics” ka prodhuar një robot teleprezentë i cili mund të përdoret nga bizneset, spitalet, studentët Më tepër

  Prirjet teknologjike gjatë 2016

  Dronët, robotët, printerat 3D dhe makinat pa shofer pritet të kenë përparime të mëtejshme këtë vit Më tepër

  Facebook-u së shpejti me butona të reja

  Së shpejti përdoruesit do të jetë në gjendje të shprehin jo vetëm pëlqim, por edhe zemërim dhe trishtim, të thërrasin "yay" ose "wow". Më tepër

  Valixhja inteligjente

  Pesë të rinj nga Libani shpikin valixhen që të ndjek nga pas Më tepër

  Roboti Hubo në Davos

  Në takimin e Forumit të Ekonomisë Botërore në Davos të Zvicrës, shkencëtarët koreanojugorë paraqitën një robot, surprizë për të pranishmit Më tepër