E hënë, 04 maj, 2015

AMERIKA

Republican U.S. Senate candidate Carly Fiorina calls supporters at a phone bank in Pasadena, Calif., Monday, Nov. 1, 2010. Fiorina is running against  U.S. Sen. Barbara  Boxer  (D-Calif.). (AP Photo/Damian Dovarganes)

Emra të rinj në garën presidenciale

Numri i kandidatëve për presidentë për zgjedhjet e vitit 2016 po shtohet, me tre republikanë të tjerë që po hyjnë në garë Më tepër

Senati diskuton projekt-ligjin për Iranin

Projekt-ligji do t’i jepte të drejtën Kongresit që të rishikonte dhe të votonte çdo marrëveshje të mundshme bërthamore me Iranin Më tepër

Dy të vrarë në një ekspozitë me karikaturat e Profetit Muhamed

Dy veta u vranë në Garland të Teksasit pasi që sulmuan vendin ku po mbahej një konkurs karikaturash. Më tepër

Mayweather Jr. mund Manny Pacquiao

Ndeshja e boksit sjell fitore historike 48-0 Më tepër

Binjaket shqiptare Zalli, një histori suksesi në SHBA dhe Britani

Doktore shkencash, njëra në Universitetin Harvard të Bostonit, tjetra në Kolegjin Universitar të Londrës Më tepër