E enjte, 23 tetor, 2014

Bota

Incident me armë zjarri në parlamentin kanadez

Një roje nderi mbeti i vrarë; policia vazhdon kërkimet për autorët e incidentit në Otava të Kanadasë Më tepër

Në prag të 25 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry dhe ministri i jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier vizituan një nga pjesët e pakta të mbetura nga Muri Më tepër

Pheniani liron shtetasin amerikan

Njoftimi i shkurtër i agjencisë koreano-veriore të lajmeve KCNA thotë se Jeffrey Fowle u lirua me urdhër të udhëheqësit Kim Jong Un Më tepër

Kryqi i Kuq: Epidemia e Ebolës mund të frenohet

Kreu i Kryqit të Kuq Ndërkombëtar dhe Gjysmë-Hënës së Kuqe thotë se epidemia mund të vihet nën kontroll brenda 4-6 muajsh nëse merren hapat e duhur Më tepër

Kryqi i Kuq: Ebola mund të vihet në kontroll

Kreu i Kryqit të Kuq thotë se me masat e duhura, epidemia e Ebolës mund të vihet nën kontroll brenda 4-6 muajsh Më tepër