Lidhje

Media Arkivi

Shqipëria merr statusin e vendit kandidat

  • Armand Mero

Komisioni Evropian vendosi sot që të rekomandojë për Shqipërinë statusin e vendit kandidat por me kusht që vendi të realizojë disa reformat të mbetura pezull. Njoftimi u bë në Bruksel nga komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle, i cili shtoi se zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të jenë një test vendimtar dhe parakusht për çdo lloj rekomandimi për hapjen e bisedimeve.

XS
SM
MD
LG