Lidhje

Media Arkivi

Rëndohet shëndeti i grevistëve

  • Armand Mero

Në Shqipëri gjendja e ish të përndjekurve politik që prej 25 ditësh janë në grevë urie vazhdon e rëndohet. Mjekët thanë se ajo është përkeqësuar vecanërisht tre katër ditët e fundit. Ndërkaq në komisionin e ligjeve ministri i Drejtësisë i thirrur në seancë dëgjimore bëri një prezantim të procedurave dhe të situatës në trajtimin financiar të ish të përndjekurve.

XS
SM
MD
LG