Lidhje

Media Arkivi

Ministri serb i punëve të jashtme viziton Tiranën

  • Armand Mero

Shqipëria dhe Serbia angazhohen të përmirësojnë dhe forcojnë marrëdhëniet dy palëshe, pavarësisht dallimeve të thella vecanërisht për cështjen e Kosovës. Ministri i Jashtëm serb Ivan Mrkic deklaroi sot në Tiranë se qeveria e tij kërkon një bashkëpunim të fortë me Tiranën, ndërsa shtoi se ajo është angazhuar për të cuar përpara bisedimet me Prishtinën.

XS
SM
MD
LG