Lidhje

Media Arkivi

Debate për ekonominë


Ne Tirane qeveria tha se ekonomia u rrit me 2 per qind gjate vitit te kaluar. Ministri i financave Ridvan Bode tha se nuk eshte koha per reforma sociale dhe fiskale, por duhet menaxhuar presionet e jashtme mbi ekonomine. Por opozita deklaroi se gjengja ekonomike eshte perkeqesuar dhe investimet kane rene. Sipas Partise Socialiste pergjegjesia duhet kerkuar tek gabimet e qeverise dhe jo tek kriza globale. Diskutimet ekonomike po zene vend kryesor ne debatet partiake.

XS
SM
MD
LG