Lidhje

Media Arkivi

Trafiku i drogës Shqipëri-Mali i Zi


Në kufirin e Shqipërisë me Malin e Zi, javët e fundit janë shtuar rastet e përpjekjeve për trafik droge. Drejtues të policisë kufitare pohojne se trafikantët e drogës po kerkojne rrugë të reja te trafikut. Për parandalimin dhe arrestimin e tyre, policia kufitare po përdor edhe teknologjinë moderne, dhuruar nga Departamenti Amerikan i Shtetit dhe Bashkimi Europian.

XS
SM
MD
LG