Lidhje

Media Arkivi

Ftesë për koalicion PS-LSI


Partia socialiste ju drejtua sot zyrtarisht me një ftesë Lëvizjes Socialiste për Integrim për t’u bashkuar në një koalicion parazgjedhor, ndërsa kryetari Edi Rama e motivoi këtë lëvizje me nevojën për të shmangur manipulimin e zgjedhjeve dhe për të garantuar fitoren ne zgjedhje, sic u shpreh ai. Sipas tij hijet e së shkuarës nuk duhet të bëhen pengesë për një bashkim që sic theksoi siguron rrotacionin politik. Por zërat brenda partisë socialiste si edhe përfaqësuesë të partive të tjera opozitare janë shprehur kundër.

XS
SM
MD
LG