Lidhje

Media Arkivi

Bisedimet Kosovë-Serbi


Në Bruksel, udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë po diskutojnë rrugët e administrimit të veriut të Kosovës, që është edhe çështja kryesore në përpjekjet për normalizimin e marëdhënieve ndërmjet tyre. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e vlerësoi vendimtare ditën e sotme, ndërsa pala serbe shprehet më e rezervuar për mundësinë e marrëveshjes. Ndërmjetësuesja e bisedimeve Catherine Ashton, u ka bërë thirrje të dyja palëve që të shfrytëzojnë mundësinë për arritjen e marëveshjeve.

XS
SM
MD
LG