Lidhje

Shpërndahen ndihma për të dëmtuarit nga përmbytjet


Shpërndahen ndihma për të dëmtuarit nga përmbytjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Në zonën fushore të Nënshkodrës filloi sot shpërndarja e ndihmave të para ushqimore dhe bazës ushqimore të bagëtive, për familjet më të dëmtuara nga përmbytjet, që po zgjasin prej një muaji. Ndihmat po shpërndahen nga rezervat e shtetit shqiptar si dhe nga kisha katolike. Ndërkohë, pjesa më e madhe e zonës së Nënshkodrës përballet me probleme të furnizimit me ujë të pishëm, pasi burimet ujore janë ndotur nga përmbytjet.

XS
SM
MD
LG