Lidhje

Media Arkivi

Shqiperi, PD, PS


Në Shqipëri dy partitë më të medha të vendit, ajo demokratike në pushtet dhe partia socialiste në opozitë janë duke mbyllur marrëveshjet parazgjedhore për krjimin e koalicioneve me të cilat ato do të marrin pjesë në zgjedhjet e 23 qershorit. Demokratët kanë pritur sot në selinë e tyre disa kryetar partishë të djathta duke mbyllur marrëveshjet me 25 forca politike. Socialistët nga ana e tyre ranë sot dakort për të vazhduar bashkëpunimin me partinë Bashkimi i të Drejtave të Njeriut, ndërsa kanë arritur marrëveshje me mbi 40 forca të tjera politike.

XS
SM
MD
LG