Lidhje

Media Arkivi

Bisedimet Kosovë-Serbi


Nesër në Bruksel, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojnë diskutimet mbi planin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre që u arrit në bisedimet e 19 prillit të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Marrëveshja 15 pikëshe e negociuar ndërmjet kryeministrave të të dyja vendeve, u siguron serbëve në veriun e Kosovës përgjegjësi në fushën e policisë dhe gjyqësisë.

XS
SM
MD
LG