Lidhje

Media Arkivi

Berisha kërkon seancë parlamentare për dy ligje


Në Shqipëri kryeministri Sali Berisha i kërkoi sot parlamentit që të mblidhet të enjten në një seancë të jashtëzakonshme për miratimin e reformës parlamentare dhe dy ligjeve të kërkuara nga Brukseli. Ai kërkoi gjithashtu që në këtë seancë të votohet edhe aministia fiskale. Socialistët reaguan duke deklaruar se do të votojnë ligjet nëse pranohet kompromisi i tyre që ato të hyjnë në fuqi në shtator dhe kërkuan që kjo cështje të mos ngatërrohet me amnistinë fiskale. Po sot duke folur për cështjen e Komisionit qëndror të zgjedhjeve kryeministri hodhi poshtë propozimin e ambasadorit amerikan për konstitutimin e saj në seancën e jashtëzakonshme të parlamentit duke deklaruar se askush nuk ka të drejtë të intepretoj ligjet e një vendi tjetër.

XS
SM
MD
LG