Lidhje

Kapsula Soyus mbërriti në stacionin ndërkombëtar të hapësirës


soyus

Kapsula Soyuz u nis nga kozmodromi Baikonur, që Rusia e ka marrë me qera në Kazakistan.

Një anije kozmike ruse me 3 astronautë - amerikan, rus dhe italian - mbërriti pas 6 orësh udhëtim në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Kapsula Soyuz u nis nga kozmodromi Baikonur, që Rusia e ka marrë me qera në Kazakistan.

Astronautja amerikane Karen Nyberg, kozmonauti rus Fjodor Yurchikhin dhe Luka Parmitano i Italisë do të kalojnë gjashtë muaj në stacionin e hapësirës për kryerjen e eksperimenteve të shumëllojshme së bashku me tre shkencëtarë të tjerë që ndodhen prej kohesh në stacionin ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG