Lidhje

Media Arkivi

Draft Entry


Kryeministri Hashim Thaçi ndodhet në Shtetet e Bashkuara për një vizitë zyrtare gjatë së cilës u takua dje me nën-presidentin Jo Biden. Nën presidenti amerikan shprehu mbështetjen e tij për marrëveshjen Kosovë Serbi për veriun e Kosovës dhe bëri thirrje për zbatimin e marrëveshjes sa më shpejtë dhe në mënyrë të plotë. Pas takimit kryeministri Thaçi i tha Zërit të Amerikës se zbatimi i marrëveshjes është jetik për të dyja vendet dhe integrimet e tyre evropiane.

XS
SM
MD
LG