Lidhje

Media Arkivi

Thaçi, Daçiç flasin në Këshillin e Sigurimit


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç folën sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara mbi gjendjen në Kosovë. Në seancë u diskutua mbi raportin e rregullt tremujor të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-Moon, i cili e quan arritje historike marrëveshjen e 19 prillit për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG