Lidhje

Media Arkivi

Nishani reagon ndaj akuzave


Në Shqipëri presidenti Bujar Nishani reagoi sot ndaj akuzave se bashkëshortja e tij ka të drejta pronësie mbi truallin ku sot ndodhet selia e partisë demokratike. Këto akuza të hedhura fillimisht në shtyp, pas dekretit të tij për t’i kaluar partisë demokratike Shtëpinë qendrore të oficerave në Tirabë, janë përdorur edhe nga disa përfaqësues socialistë për të cilat kreu i shtetit është shprehur se përbëjnë një akt të turpshëm shpifjeje dhe sulm antikushtetues me ngyrim të qartë politiko-propagandistik. Madje presidenti Nishani ka folur për shantazh nga shumica e re e majtë, duke kërkuar nga prokuroria edhe nisjen e hetimeve.

XS
SM
MD
LG